האם הגיע הזמן לשדרג את הראוטר שלכם?

הנמכרות ביותר

הרוב המכריע של המשתמשים מסתפקים בראוטר שהם מקבלים מהחברה אשר מספקת להם תשתית אינטרנט או מספק האינטרנט (במידה ומדובר בבאנדל של ספק ותשתית).

ובכל זאת, יכול מאוד להיות שקראתם תגובה אחת או יותר בפורום או בטוקבקים שאתם חייבים להחליף ראוטר…

בפועל חברות רבות עדיין מספקות דגמים ישנים יחסית. זה לא אומר שלא תוכלו לגלוש איתם, אבל הגלישה לא בהכרח תהיה אופטימלית. ראוטרים חדשים יותר תומכים לעיתים בתקנים או כוללים תכונות שמשפרות את מהירות החיבור האלחוטי ואת הטווח אותו תקבלו בתוך הבית.

מעבר לזאת, המון אנשים פשוט לא החליפו ראוטר כבר קרוב לעשר שנים וייתכן שהמחיר שהם משלמים עליו כבר לא פרופורציונאלי לאיכות שלו. במקרה הזה ייתכן והם יכולים לקבל ראוטר טוב יותר בדמי שימוש חודשיים, אך בשלב זה רכישת ראוטר במחיר מלא כנראה תהיה בדרך כלל משתלמת יותר לטווח הארוך.

אם כך מתי תדעו מתי לשדרג?

יש לכם תחושה שמהירות האינטרנט האלחוטי איטית

לפעמיים תגלו שלא משנה מה אתם עושים, סרטים נתקעים, אתרים עולים לאט באופן חשוד וכו’.

בשלב הזה רצוי שתבדקו את המהירות האמיתית שאתם מקבלים באמצעות הרצת בדיקת מהירות באתר הספק שלכם.

בפעם הראשונה עשו זאת בחיבור ישיר ובפעם השנייה עשו זאת בחיבור אלחוטי. באופן עקרוני לא אמורים לבצע בדיקת מהירות באופן אלחוטי, אבל כאן מדובר בבדיקה יחסית שתאפשר לכם לדעת כמה מן המהירות אובדת בדרך.

שימו לב שאם שידרגתם את מהירות האינטרנט באופן משמעותי. לדוגמה, עברתם מ-200 מגה ל-500 מגה, לא בטוח שהראוטר הנוכחי שלכם תומך במהירות הזו אפילו אם המהירות שרשומה עליו היא כביכול גבוהה מספיק.

הסיבה לכך היא שהמהירות שרשומה על הראוטר היא לא תמיד המהירות האמיתית. לדוגמה, לפעמיים נוהגים לחבר את המהירויות של שני תקנים ביחד, אך בפועל כל מכשיר יכול להיות מחובר ברגע נתון רק באחד מן התקנים.

אתם עוברים לדירה מרווחת יותר

למרות שלפעמיים אפשר להשתמש במפצלים או מאריכים, במקרים רבים מדובר בפתרון לא פרקטי ומסורבל: יש לחבר כל מאריך למחשב בכבל רשת לפני שאפשר להתחיל להשתמש בו וגם השקעים לא נמצאים בהכרח במקום הטוב ביותר. לכן עדיף לכם להשתמש בראוטר שיכול להגיע למרחקים גדולים יותר באמצעות טכנולוגיות כמו Beamforming.

אתם משתמשים בהמון מכשירים

ראוטרים סטנדרטיים לא בהכרח יודעים להסתדר טוב עם המון מכשירים שמחוברים במקביל. במשפחה ממוצעת יכולה להיות טלוויזיה שמחוברת לאינטרנט, כמה סמטארפונים או טאבלטים ומחשב נייד אחד או שניים.

לשם זאת מומלץ לרכוש ראוטר שעושה שימוש בטכנולוגיה כגון dual-band או אפילו tri-band ומסוגל לפצל את האות למספר תדרים שונים.

האם כדאי להזמין ראוטר מחו”ל?

התשובה לשאלה הזו לא חד משמעית והיא תלויה בכמה גורמים:

  • האם מבחינת המחיר עדיין תקבלו פטור ממע”מ?  ראוטרים טובים כמו בתמונה יכולים לעלות קרוב ל-100$ ולעיתים אף הרבה יותר מזה!
  • מהו משך האחריות שתוכלו לקבל בארץ? בדרך כלל ראוטרים הם מכשירים עמידים למדי, אבל אף פעם אי אפשר לדעת…
  • עד כמה דחוף אתם זקוקים לראוטר? גם המשלוח הכי מהיר מחו”ל לוקח בדרך כלל שבועיים לפחות, אלא אם כן אתם מוכנים לשלם דמי משלוח גבוהים מאוד ולקבל אותו מוקדם יותר, מה שהרבה פעמיים הופך את כל העסק ללא כדאית.

הנמכרות ביותר

Skip to content